Haydi Gençler
Haberler
Ankara'da Yeni Stad Nereye Yapılacak ?
Ankara'da Yeni Stad Nereye Yapılacak ?

 

  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Ankara'da 40 bin kişilik stadyum için çalışmalara başladıklarını belirterek, "Birinci önceliğimiz mevcut yeri ancak arsa ve finansman durumunu değerlendiriyoruz" dedi. 
  Bakan Kılıç, Türkiye'nin 2016 Avrupa Şampiyonası ve 2020 olimpiyatlarına aday olduğu dönemde, Ankara'ya yapılacak 40 bin kişilik stadyum için çalışmaları sürdürdüklerini ve yeni Ankara Stadyumu'nun mevcut stadın yerini alacağını söyledi. 
  
  "650 MİLYON LİRALIK YATIRIM PAKETİNİN İÇİNDE STADYUMLAR YOK" 
  2001 yılında toplam spor yatırımları bütçesinin 20 milyon lira olduğunu belirten Bakan Kılıç, bu rakamın 2012 yılında 650 milyon liraya ulaştığına dikkat çekerek, "10 yıllık dönemde 32 kata yaklaşan bir artış var. Bu parayla o gün yatırım yapsak, Türkiye'de inanılmaz bir heyecan dalgası oluşturmuş olurduk. Çünkü insanlar spor yatırımları talep etmiyordu, köye su, elektrik, okul mümkünse sağlık ocağı hastane bile hayalinde yoktu insanların, ekonomik kriz yıllarıydı aynı zamanda ama bugün sıra dışı bir sportif yatırım talebi var" şeklinde konuştu. 
  
  "18 STADYUMUN İHALESİNİ ARALIK AYI İTİBARİYLE BİTİRMEYİ HEDEFLİYORUM" 
  Bakan Kılıç, 650 milyon liralık yatırım paketinin içinde stadyumların bulunmad ığını ifade ederek, "Mersin Stadyumu'nun şu an inşaatı devam ediyor, Malatya Stadyumu'nun inşaatı başladı, Sivas Stadyumu'nun ihalesini yaptık şu an düşük fiyat sorgulaması yapılıyor, Eskişehir'in projelerini onayladık, ihalesi yapılacak, Samsun, Antalya ve Gaziantep'in projeleri dün itibariyle onaya geldi, bunlara ihaleye çıkacak" dedi. 

  Öte yandan Bakan Kılıç, yapılacak 18 stadyumun yaklaşık 100 milyon liraya mal edileceğini dile getirerek, hedefinin 18 stadyumun ihalesini Aralık ayı itibariyle bitirmek olduğunu kaydetti. 
  
  ANKARA'YA YENİ STAT PROJESİ 
  Ankara'ya yapılacak olan yeni stat projesine ilişkin açıklama yapan Bakan Kılıç, "Ankara'da 40 bin kişilik bir stadyum için çalışmaya başladık. Şu an Cebeci İnönü Stadı'na Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onaylı bir firmaya görevi verdik ve bu stada fiyat değerlendirmesi yaptırıyorum. Yeni stadyum için verilecek gayrimenkullerden bir tanesi olacak" şeklinde konuştu. 

  Ankara'ya yapılacak stadyumun 19 Mayıs Stadyumu'nun bulunduğu yere yapılmasının birinci seçenek olduğunu bildiren Bakan Kılıç, "Birinci önceliğimiz mevcut yeri ancak arsa durumu, finansman durumunu değerlendiriyoruz" diye konuştu. 
  
  "52 YIL ARADAN SONRA ŞEYTANIN BACAĞINI KIRDIK, ZİNCİRLERİ ÇÖZDÜK" 
  52 yıl aradan sonra şeytanın bacağını kırdıklarını belirten Bakan Kı lıç, "A Milli Kadın Basketbol Takımımız da Arjantin'i yener ve olimpiyatlara katılma başarısını gösterir. Olmadığı taktirde hafta sonu 4 takımdan biri olarak gitme şansımız da var ama ben Cuma günü bu işi bitirelim diye arzu ediyorum. İki takımında bayan takımı olması önemli, hem voleybolda hem de basketbolda. 52 yıllık bir arada olsa takım oyunlarında da artık şeytanın bacağını kırdık, zincirleri çö zdük" dedi. 
  
  OLİMPİYATLARA GİDECEK KAFİLE BAŞBAKAN ERDOĞAN'LA BİR ARAYA GELECEK 
  Olimpiyat kotası alan her sporcuyu bir kamp merkezinde, gerekirse 5 yıldızlı oteli kapatıp müşteri aldırmadan bir araya getirmek istediğini hatırlatan Bakan Kılıç, "Fakat arkadaşlarım beni şu konuda ikna ettiler; bazılarının dağda oksijene, bazılarının deniz kenarındaki oksijene ihtiyacı var ve bunu değişik zamanlarda yapmak zorundalar. O nedenle bunu yapmıyorum. Londra'ya gitmeden önce olimpiyat kotası alan olimpik ya da paralimpik tüm kafileyi İstanbul'da Sayın Başbakanımızla bir araya getireceğiz" Diğer Haberler
Metin Tekin'den Gençlere Öneriler Metin Tekin'den Gençlere...
Kırmızı-Siyah'ın özel bir kulüp olduğunu vurgulan Tekin, “Burada futbola başladığınız için çok şanslısınız. Güzel bir tesise sahipsiniz. Kendinize hedef...
devamı
Hentbol: 30 Kasım Saat 17:30 Gençlerbirliği - Rainbov Kayseri Spor Kulübü Hentbol: 30 Kasım Saat...
Hentbol karşılaşmamız 30 Kasım pazar günü saat 17:30 da Ankara THF Spor Salonu'nda oynanacak.
devamı
Trabzonspor maçımızı Göçek yönetecek Trabzonspor maçımızı...
Merkez Hakem Kurulu (MHK), STSL’nin on birinci hafta karşılaşmalarında görev verdiği hakemleri açıkladı. Deplasmanda Trabzonspor ile oynayacağımız mücadelede yönetim Hüseyin Göçek’te...
devamı
Sabah salonda kuvvet, akşam taktik Sabah salonda kuvvet,...
Deplasmanda Trabzonspor ile mücadele edecek ekibimiz, günü çift antrenmanla tamamladı. Sabah iki gruba ayrılan oyuncularımız ilk önce sahada ısınma koşusu ve hareketleri yaptı. Ardından salonda...
devamı
Üye Girişi
Forumda Son Konular
Ynt: 9. Hafta / Gençlerbirli
Ynt: Gençlerbirliği Kadın V
Ynt: Gençlerbirliği Kadın V
Ynt: 9. Hafta / Gençlerbirli
Ynt: Gençlerbirliği Kadın V
Ynt: 16. Hafta / Hacettepe Spo
Ynt: 9. Hafta / Gençlerbirli
Ynt: 9. Hafta / Gençlerbirli
9. Hafta / Gençlerbirliği -
Ynt: 16. Hafta / Hacettepe Spo
Forumda Son Konular
Köşe Yazarları
Yılmaz Güler Yılmaz Güler
Gençlerbirlği-Eskişehirspor
Alper Pınar Alper Pınar
HEP AYNI NAKARAT
Zafer Cem Özcan Zafer Cem Özcan
Devre Arasına Doğru
Mustafa Ark Mustafa Ark
GÖREN DEĞİL BAKAN HAKEMLER..
Erdem Denk Erdem Denk
Nevşehirspor’a Minnet
Devamı
Köşe Yazarları
Devamı
Süperlig
Sitede bulunan materyallerin tüm sorumlulukları yazarlarına aittir. Kaynak belirtilmeden alıntı yapılamaz. haydigencler.com 2011
Tasarım : Reyhan Tanıtım